Activity

 • Mcfarland Due posted an update 5 months, 3 weeks ago

  راه دیگه ای برای درمان واژینیسم ندارید. عزیزم شما مشکل واژینیسموس دارید و دارو نمیتونه به درمان این مشکل شما کمک کنه. برای خانمهایی مثل شما، از روشهای جدید درمان واژینیسموس استقاده می کنیم که بدون عارضه و سریع هستن. به متخصص زنانی که در زمینه واژینیسموس تخصص دارند، مراجعه کنید تا مشکل تون حل بشه. بهر حال شما نیاز به درمان های پزشکی دارید. دیگه درمان با دیلاتور رو پیشنهاد نمیدیم.

  وقتی زوجین به مشاور و متخصص مراجعه می کنند، آموزشهای مربوط به برقراری درست رابطه جنسی، نحوه معاشقه درست قبل از دخول، اتفاقات رخ داده در هنگام برانگیختگی جنسی، آناتومی دستگاه تناسلی و موضوعات دیگر را دریافت می کنند. هم چنین عضله های موثر در ایجاد واژینیسموس را می شناسند و با درکی عمیق از بدن زن و مرد، می توانند رابطه جنسی برقرار کنند. علاوه بر اینها کسانی که در هنگام برقراری رابطه جنسی احساس درد می کنند، احتمال دارد به واژینیسموس مبتلا شوند. بعضی از خانمها بعد از ابتلا به واژینیسموس محکوم به اختلال می شوند و احساس گناه می کنند؛ اما این موضوع درست نیست. خانمها در بروز این مشکل دخالتی ندارند، زیرا واژن آنها به صورت غیرارادی منقبض می شود و نمی توانند هیچ کاری انجام دهند.

  در این اختلال، قسمت کوچکی از پوشش داخلی رحم به بیرون رشد می کند و هنگام برقراری رابطه جنسی، درد شدیدی در ناحیه لگن ایجاد می کند. با کمک عمل جراحی می توان این بافت اضافی را برداشت و مشکل فرد را حل کرد. اگر دفعه بعدی دچار همین حالت شدید و موفق به دخول نشدید باید به متخصص زنان مراجعه کنید. چون در این موارد تشخیص ما برای بیمار، واژینیسموس هست که با روشهای جدید پزشکی به راحتی درمان میشه. معاینه بالینی این زنان جهت بررسی هر نوع مشکل ساختاری ناحیه مهبل و رد سایر علل ناتوانی در برقراری رابطه جنسی و مقاربت دردناک توسط متخصص زنان لازم و ضروری بوده و می تواند راه گشای درمان این بیماران باشد.

  آزادی ذهن، تمرینات تنفسی و لمس ملایم از جمله تمریناتی است که می‎تواند به شل شدن عضلات واژن کمک نماید. این امر سبب می‎شود تا رابطه با سوزش نیز همراه باشد. شدت درد به حدی است که تحمل آن برای فرد غیرممکن است. معمولا با توقف رابطه و خارج کردن آلت تناسلی، درد به تدریج کاهش خواهد یافت. برخی دیگر نیز پس از آن همچنان درد خواهند داشت.

  تمرینات کگل هیچ تاثیر خاصی برای درمان دخول ناممکن نداره. استفاده از دستگاه rf برای درمان ترس از دخول باعث ریلکس شدن عضلات واژن طی دو تا سه جلسه آر اف واژن می شود. دستگاه آر اف واژینال با امواج رادیوفرکوئنسی خود می تواند بدون ایجاد هیچ عارضه ای، خاصیت ماهیچه های واژن را تغییر دهد. این تغییرات منجر به کاهش انقباضات غیرارادی و مسدود نشدن کانال واژن می شوند. در کنار این نشانه ی اصلی، نشانه های دیگری هم وجود دارند که بیان می کنند فرد به این اختلال دچار است. این واژه یعنی واژینیسم یکی از اصطلاح ها و عبارت های پزشکی است که در آن عضله های موجود در قسمت واژن خانم در زمان برقراری رابطه ی جنسی و در مرحله ی نهایی دخول، دچار انقباضات و گرفتگی های غیر ارادی می شود.

  همچنین بیماری واژینیسموس در زنانی که در سنین پایین ازدواج کرده یا زایمان می کنند، نیز بسیار بیشتر از سایرین رخ می دهد. بیماری واژینیسموس در بعضی موارد زمانی آغاز می گردد که زنان در اولین دوران جوانی خود بدون مشورت با پزشک و آموزش کافی اقدام به استفاده از تامپون یا رابطه جنسی می کنند. چه بسا که این مسئله موج شکل گیری سیکل معیوبی در زوجین با واژینیسموس شده است به طوری که زن و مرد هر کدام در مسیرهای مختلفی برای حل موضوع از دید خود تا قبل از مراجعه به روانپزشک قرار میگیرند.

  همچنین می‌توان گفت، این امر منجر به ترس خواهد شد. متاسفانه در ایران، داشتن رابطه جنسی یک تابو است و از نظر فرهنگی عملی ناپسند است؛ در نتیجه این طرز تفکر اشتباه است که تعداد مبتلایان به واژینیسم در ایران، بسیار بیشتر از سایر کشورهای توسعه یافته است. اما از شما می خواهیم خجالت را کنار بگذارید و برای معاینه به پزشک مطمئن مراجعه کنید. در روز معاینه، پزشک با توجه به علائم موجود در بدن شما، اقدام به بررسی تاریخچه پزشکی شما می کند و اگر نیاز باشد، از شما سوالاتی را می پرسد تا بهتر به وضعیت جسمی و جنسی شما پی ببرد.

  به طور کل درمان واژینیسموس شامل سه مرحله آموزش، مشاوره و ممارست است. آموزش برای درمان واژینیسموس به منظور آشنایی با آناتومی بدن و کارکرد هر کدام از بخش های مختلف به خصوص قسمت های تاثیر گذار در بیماری واژینیسموس اتفاق می افتد. درمان بوتاکس قطعیست، اما به تنهایی کمک کننده نیست.

  مشکل دیگه ای برای بچه دار شدن هست که برای تشخیصش باید هر دو توسط پزشک معاینه بشید. اگر شما هم سوالی در مورد درمان قطعی واژینیسموس در تهران دارید، می توانید سوالاتتان را در بخش نظرات این مقاله از خانم دکتر ذاکرین بپرسید. همچنین می توانید از خاطرات واژینیسموس خود و یا درمان این عارضه بنویسید و تجربیات خود را در اختیار دیگران نیز قرار دهید. این روشها به ریلکس شدن عضلات کف لگن کمک می کند. اما واژینسموس یک بیماری پیچیده است که با تنفس عمیق، مدیتیشن، …. مطمئنا پزشک شما تلاش می کند کمترین ناراحتی را موقع معاینه واژن تحمل کنید.

  در واقع مرد بعد از دیدن درد کشیدن زن هنگام رابطه جنسی از برقراری رابطه جنسی احساس گناه کرده و دیگر تمایلی به رابطه جنسی نداشته و هر بار انجام رابطه را به منزله انجام یک اشتباه احساس می کند. بعضی از زنان این درد را در حدی تجربه می کنند که از تمام مسائل جنسی باز مانده و حتی تمایل و علاقه به فرزندآوری را نیز از دست می دهند. واژینیسموس چیست چنین باورهای غلطی که در مورد این بیماری وجود دارد، نیز باعث می شود که افراد برای درمان به پزشک مراجعه نکرده و در صورتی که بیماری به علت عفونت باشد، این مشکل به بیماری های قلبی یا تنفسی نیز تبدیل گردد. مراجعه به پزشک در بیماری واژینیسموس زمانی اتفاق می افتد که شدت بیماری بالا رود.

  زن اطلاعاتی در مورد عضلات درگیر نیز دریافت می کند. این به درک قسمت های مختلف بدن و کارکرد آنها کمک می کند. زوج آموزش های مربوط به برقراری درست رابطه جنسی، نحوه معاشقه درست قبل از دخول، اتفاقات رخ داده در هنگام برانگیختگی جنسی، آناتومی دستگاه تناسلی و موضوعات دیگر را دریافت می کنند. عزیزم شما باید به متخصص زنانی مراجعه می کردی که درمان های مربوط به اختلالات جنسی رو انجام میدن. شما بیماری واژینیسموس دارید باید برای درمانش اقدام کنید چون برای بارداری و زایمانتون هم مشکل سازه. اگر عضلات کف لگنت به طور غیر ارادی منقبض میشه و نمیتونی رابطه داشته باشی ممکنه علت متفاوتی داشته باشی که یکی از اون ها تشویش و اضطراب در اثر کر کردن به برقرای رابطه است.

  ممکن است بعد از این همه مدت هیچ تغییری ایجاد نشود. درمان با دیلاتور برای عدم دخول خفیف احتمالا موثر است اما برای درجات بالاتر فقط باعث آزار بیشتر بیمار و کاهش اعتماد بنفس او می شود. معمولا برای گریدهای 4 و 5 این بیماری، علاوه بر درمانهای جسمی به درمانهای سکس تراپی هم نیاز است.

  سو abuse استفاده جنسی و / یا تجاوز جنسی. بروز این مشکل در زنانی که قبلاً از برخی سو abuse استفاده های جنسی یا تجاوز به خصوص در کودکی و / یا نوجوانی رنج برده اند بسیار معمول است. ناتوانی در احساس ارگاسم به دلیل درد و ناراحتی ناشی از نفوذ. با استفاده از دستگاه RF دیگر نیازی به انجام تمرینات کگل در منزل نخواهید داشت. سوزش حین تمرین و کمی بعد از تمرین در صورتی که کم باشه نشونه خوبی هست و نشون میده داره انقباض شکسته میشه و واژن داره باز میشه اما اگه سوزش شدبد باشه نشون میده سایزتون و بزرگ انتخاب کردید.

  هر چند واژینیسموس جز اختلالات جنسی محسوب می شود اما به سرعت و به خوبی به درمان پاسخ می دهد و بسیاری از زوجین از پیشرفت بهبودی تعجب می کنند. همراهی مرد در طول درمان باعث افزایش اثربخشی درمان می شود. هر چقدر به عنوان یک مرد درک و همراهی بیشتری با همسر خود داشته باشید، سرعت بهبودی او را افزایش می دهید و این به نفع هر دوی شماست.

  افرادی که به واژینیسموس دچار هستند، امکان بسیاری از معاینات لگنی قبل و بعد از زایمان و ویزیت های بارداری را ندارد. هم چنین این افراد توانایی استفاده از سونوگرافی واژینال را نیز ندارند به همین دلیل در صورت بروز مشکلات و نیاز به این سونوگرافی ممکن است، دچار مشکلات جدی شوند. یکی از این تغییرات احساس طرد شدن مدام است. عفونت های قارچی به خصوص در زنان بیشتر در اندام جنسی اتفاق می افتند که به آن عفونت واژینال نیز می گوید. این عفونت باعث سوزش، ترشح و خارش می شود و این مشکلات بیشتر در دهانه واژن اتفاق می افتد.