Activity

 • Bowman Sharpe posted an update 5 months, 2 weeks ago

  عموماً در رژیم های کاهش وزن به دلیل کاهش حجم غذای دریافتی، در افراد مستعد بروز یبوست این عارضه گوارشی رخ می دهد. با وجود مقادیر مناسب فیبر در غذاهای تنظیم شده در رژیم لاغری می‌توان از آسیب‌های ناشی از بروز یبوست دوری کرد و در صورت بروز این عارضه با افزایش فیبر دریافتی آن را کاهش داد. برای جلوگیری کردن از مضرات کاهش وزن سریع لازم است رژیم غذایی بر اساس اصول درست تغذیه و با در نظر گرفتن تمام نیازهای بدن انتخاب شود. رژیم لاغری سریع اتکینز رژیمی است که با کم کردن حجم کربوهیدرات دریافتی باعث پایین آمدن سریع وزن بدن می ‌شود.

  زمانی که صحبت از لاغری و کاهش وزن می شود، افراد روش هایی را ترجیح می دهند که در طول مدت زمان کم، بیشتری میزان لاغری را تجربه کنند. لاغری به این صورت معایب و مزایای مختلفی داشته و به سادگی امکانپذیر نیست. زمانی که فرد تناسب اندام پیدا می کند، حس بهتری نسبت به ظاهر خود پیدا کرده و این مسئله در اعتماد به نفس وی تاثیر زیادی می گذارد. همچنین در تولید آن ها از انواع افزودنی ها و مواد نگهدارنده استفاده می شود که اکثرا باعث چاقی و اضافه وزن می شوند. پیش از توضیح روش های درمان چاقی و پاسخ به این پرسش که چگونه روزی یک کیلو وزن کم کنیم ، بد نیست از آمار این بیماری اطلاع پیدا کنید.

  همچنین پیش از عمل چاقی، بیمار باید به متخصصین مختلفی به منظور تایید سلامت و آمادگی برای عمل مراجعه کند که از جمله آن ها می توان به متخصص قلب، غدد، روانشناسی و … اشاره کرد. متاسفانه در کشور ما نیز آمار چاقی به شکل خطرناکی بالا و رو به افزایش است. در آخرین آمارهایی که از چاقی در ایران جمع آوری شده است، چیزی حدود 30 میلیون از مردم ایران به این مشکل مبتلا هستند که در این میان نزدیک به 15 درصد، از کودکان و نوجوانان تشکیل شده است. در اینجا برخی از علائم رایج که شما متوجه میشید برای تغذیه بدنتون غذای بسیار کمی میخورید وجود داره.

  استفاده از اینگونه رژیم ها می تواند بویژه در طولانی مدت با عوارض و مشکلات متعدد و حتی جبران ناپذیر همراه باشد و به هیچ عنوان بدون نظارت و تشخیص تیم درمان توصیه نمی شود. در رژیم کم کربوهیدرات، میزان کربوهیدرات دریافتی را کاهش می‌دهیم. کلمه رژیم بیشتر تغییر سبک غذایی است به همین دلیل ترجیح می دهیم رژیم Atkins را تغییر سبک زندگی تلقی کنیم. این طرح طولانی مدت کاهش وزن را پشتیبانی نمی کند و تنها یک رژیم غذایی کوتاه مدت است.

  یکی دیگر از رژیم های لاغری که می توان گفت، بهترین برنامه رژیم غذایی برای کاهش وزن است، رژیم ویت واچرز نام دارد. برنامه غذایی این رژیم لاغری شامل کالری، چربی اشباع، قند کم و پروتئین زیاد می باشد. به طور کلی رژیم لاغری ویت واچرز فرد را از خوردن هیچ گروه غذایی منع نمی کند و محدودیت غذایی خاصی ندارد. تمرکز اصلی رژیم ویت واچرز بر روی مصرف غذاهای کامل و غیر فراوری شده نظیر سبزیجات، میوه ها و پروتئین بدون چربی می باشد.

  معمولاً کاهش وزن سریع در اثر کاهش حجم ناگهانی کالری دریافتی حاصل می ‌شود. هنگامی‌ که بدن به حالت گرسنگی می ‌رود، متابولیسم که به معنی سوخت و ساز است کاهش پیدا می‌کند تا به فرد در صرفه جویی انرژی کمک کند. به جز 7 رژیم بالا که در اغلب مقالات علمی از آن‌ها به عنوان رژیم‌ لاغری سریع و مؤثر نام برده می‌شود، عادات غذایی دیگری با عنوان رژیم لاغری سریع وجود دارد. اما این موارد رژیم‌هایی هستند که افراد زیادی در دنیا از تأثیرات مثبت و زودهنگام آن‌ها بهره برده‌اند. نکته آخر این است که برای گرفتن سریع‌ترین نتیجه از رژیم‌های لاغری بهتر است ورزش روزانه نیز در برنامه فرد وجود داشته باشد.

  بهترین بخش این است که برای کمک گرفتن نیازی به مراجعه به مراکز مختلف ندارید. یک چت آنلاین شروع کنید یا تقریبا همه چیزهایی را که مربوط به رژیم غذایی، تمرین و غذای شما است، در تماس بپرسید.مربیان می توانند در هر زمان و هر مکان به بهترین شکل به شما کمک کنند. مانند برنامه های سلامت آفلاین، برنامه های رژیم آنلاین لاغری نیز با بودجه و مدت زمان متفاوتی ارائه می شوند. با این حال، تخفیف‌ های زیادی برای برنامه‌ های آنلاین در طول فصول جشن، تعطیلات و غیره وجود دارد.شما نیز میتوانید از تخفیفات دوره ای در اپلیکیشن دکتر سلامتاستفاده کنید.

  مصرف کربوهیدرات پیچیده انرژی بدن را تامین می‌کند و در صورتی که به اندازه و متعادل مصرف شود باعث افزایش وزن نمی‌شود. رژیم تخم مرغ یکی از روش های ساده رژیم غذایی است که باعث می شود که خیلی سریع لاغر شوید. این رژیم غذایی به دلیل داشتن پروتئین های سالم و ضروری بدن بسیار سودمند است.

  عدم خوردن مداوم غذای کافی اغلب منجر به مشغله زیاد در مورد غذا و افکار مداوم در مورد غذا، وعده های غذایی یا میان وعده ها میشه. این میتونه در رفتارهایی مثل مرور منوهای رستوران به صورت آنلاین، وسواس در مورد دیدن صفحات آشپزی در رسانه های اجتماعی یا تماشای برنامه های آشپزی به طور مدام ظاهر بشه. ارتباط محرومیت از رژیم غذایی و مشغله ذهنی غذایی برای اولین بار توسط Ancel Keys در آزمایش مهم گرسنگی مینه سوتا در طول جنگ جهانی دوم کشف شد. در حالی که این یه مثال فوق العاده است، رژیم غذایی مزمن و محرومیت از غذا که در فرهنگ امروز رایجه میتونه تأثیر کاملا مشابهی داشته باشه. از این معیارها ، من دریافتم که رژیم های کتوژنیک همراه با روزه داری متوسط ​​(حدود 16 تا 18 ساعت در روز) اشکال هر دو برنامه را برطرف می کند و از دست دادن چربی را بهینه می کند.

  با کاهش کربوهیدرات بدن برای تامین انرژی از چربی استفاده می کند، به این پروسه یعنی استفاده از چربی به جای کربوهیدرات برای تامین انرژی، کتوزیس می گویند. امروزه این نوع رژیم ها در فضای مجازی به وفور در دسترس مخاطبان قرار دارند و توسط افراد غیر متخصص در این حوزه ارائه می شوند. بمنظور کاهش دریافت میزان روغن های اشباع و یا ترانس، باید نوع روغن مصرفی افراد اصلاح شود.

  جراحی های لاغری بهترین و قطعی ترین روش برای کاهش وزن نیز می باشند. بدن با توجه به ظرفیت معده نیاز به مصرف غذا داشته و زمانی که حجم معده پر نباشد، پیغام سیری به مغز ارسال نمی شود. بیشتر افرادی که به چاقی مبتلا هستند، در معرض ابتلا به این عارضه قرار دارند که خطرناک ترین مرحله آن سکته قلبی است. اما با هر یک کیلو کاهش وزن در روز می توان 1 درصد از خطر این بیماری را کاهش داد.

  شما هم ممکن است از رژیم گرفتن ناامید شده باشید مخصوصاً زمانی که وزن خود را اندازه گیری می کنید و عقربه وزنه تکان نمیخورد. افراد متخصص تغذيه رژيم غذايی را به نوع غذا ، مقدار و زمانی كه فرد آن را مصرف می كند وابسته می دانند . اولین بخش از رژیم لاغری شما وعده ی صبحانه است که در لاغری شکم و پهلو بسیار موثر است پس صبحانه ای بخورید که شما را لاغر کند. اگر می خواهید بدون ورزش در خانه از شر چربی های شکم و پهلو خلاص شوید لازم است چند ادویه ضد چاقی را به غذایتان اضافه کنید. اهمیت تناسب اندام برای مردم سراسر جهان باعث شده است تا تقریبا هر کشوری اصولی را در قالب نکات مهم برای داشتن اندام ایده آل داشته باشد که در این میان رژیم فرانسوی ها مخصوص داشتن شکم تخت است.

  خوردن آگاهانه یکی از روش های لاغری سریع می باشد و زمانی حاصل می شود که در آن افراد به نحوه و مکان خوردن غذا توجه می کنند. این کار می تواند افراد را قادر سازد از غذایی که می خورند لذت ببرند و وزن مناسبی داشته باشند. رژیم کتوژنیک اصلاح‌شده یک مسیر پایدار در کاهش وزن و تداوم انرژی برای فعالیت‌های بدنی فراهم می‌کند. شاید گمان کنید که برای استفاده از این رژیم باید به ورت مرتب از تخم مرغ استفاده کنید ولی می توانید دیگر مواد غذایی مفید را هم با این رژیم استفاده کنید.