Activity

 • McNulty Fyhn posted an update 6 months ago

  اولین آلبوم خود را با عنوان ، آنا آبرئو، یک ماه بعد در 22 آگوست منتشر شد و پس از ورود مستقیم به جدول شماره یک و فروش 30 هزار نسخه ، در هفته اول آن پلاتین مجاز شد. تا به امروز ، فروش هفته اول آن بالاترین فروش در تاریخ موسیقی فنلاند بوده است. دومین تک آلبوم “برج عاج” در اکتبر 2007 منتشر شد و پس از اولین پخش در شماره هفده ، این آهنگ در هفتمین هفته خود در رتبه پنج قرار گرفت. سومین تک آهنگ “آیا آماده اید” فقط برای اهداف تبلیغاتی منتشر شد. در مارس 2008 ، آنا آبرئو گواهی شده بود دو پلاتین با فروش بیش از نسخه. در همان ماه در جوایز موسیقی MTV Europe، آبرئو نامزد بهترین بازی فنلاندی شد.

  درحالی که هوارد گاردنر از پیش دبستانی و مدرسه کار استعدایابی کودکان را شروع کرده است. فارغ از تمام دغدغه های هممون که نسبت به سنمون و جایگاه و موقعیتمون تو این جامعه یعنی ایران داریم. ما با انتخاب شغل روند زندگیمون رو انتخاب می کنیم .موقعیتمون تو آینده روبرنامه ریزی می کنیم .شب و روزمون و اوقات فراغت و مشغولیمون رو تعیین می کنیم. آدم های دور و بر و خوشی ها و نا خوشی ها و خنده ها و عصبانیت ها رو تعریف می کنیم. اینکه یه کاری رو تا کی ادامش میده استقامتت رو تو اون مسیر نشون میده .

  مثلاً چگونه می‌شود کار یک جراح قلب را تست کرد قبل از اینکه بخواهیم تصمیم بگیریم رشتهٔ پزشکی را برای دانشگاه انتخاب کنیم یا نه؟ شاید بعضی وقت‌ها یک کار را نتوان واقعاً تجربه کرد، اما باید تمام اطلاعاتی را که می‌توانیم به دست بیاوریم. هدف اصلی این است که ما براساس حدسیات و فرضیات قبلی خودمان تصمیم نگیریم، بلکه براساس اطلاعات واقعی و دست‌ِاول (حاصل از مشاهده و تجربهٔ خودِ خودمان) انتخاب کنیم. در حالت کلی نمی‌توان برنامهٔ جامعی ارائه کرد که هرکس برای امتحان کردن هر کاری استفاده کند. برنامهٔ مناسب برای هر فرد باتوجه‌به کاری که می‌خواهد امتحان کند، شرایط و فرصت‌های متفاوتی دارد؛ اما اصل کلی این است که تا حد ممکن با هزینهٔ کمتر کارها را امتحان کنیم تا بتوانیم به نتیجه برسیم.

  رهبری که از سوی اکثریت مردم فاقد صلاحیت شناخته شود و همچنان بر جایگاه خود اصرار داشته باشد، دیکتاتور است. هرگاه سیستم تحت امر و نظارت رهبر دچار اشتباه و خطا شود، این خود اوست که باید بی درنگ و در کمال صداقت و فروتنی از مردم عذرخواهی کند و اطمینان دهد که این اشتباه تکرار نخواهد شد. نه نمایندگان و زیر دستان وی …رهبری شجاعت میخواهد، راستگویی اولین شرط شجاعت است و دروغ مصلحتی بهترین نقاب برای یک ترسو …سهند بهنام، ژانویه ۲۰۲۰. ریسک مرگ و زندگی رو هم بجون بخری، هی عوارض و مالیات میبندن به خارج رفتنت. (البته الان ایران برای ما خارج حساب میشه، شاید از اون نظر میگن!). امیدوارم این مطالب بهت کمک کرده باشه تا بتونی با درک بهتری از انتخاب شغل , شغل مناسب خودت رو پیدا کنی.

  اگر نمی‌دانید به چه کاری علاقه دارید، انتظار نداشته باشید با مراجعه به درون خود، تمرین‌های خودشناسی و خودنگری (Self-reflection) جواب متفاوتی پیدا کنید. فکر کنم همگی به این جمله اطمینان داشته باشیم که امروزه مردم برای بر طرف کردن نیازهای‌شان به دنبال فرد فوق تخصص هستند. مهارت و دانش خود را چه گونه پیدا کنیم؟بی‌شمار افرادی را می‌بینید که می‌گویند من کاری را بلد نیستم و هیچ کاری را نمی‌توانم انجام دهم. فرض بر این که هنوز مهارت‌هایی خودمان راشناسایی نکردیم و یا مهارتی نداریم.

  مهارتها براساس استعداد طبیعی شما پایه ریزی می شود و از طریق تحصیلات / آموزش توسعه می یابد. سعی کنید تا جایی که می‌توانید از محیط ها و یا افرادی که استعداد شما را نادیده می‌گیرند و یا با آن منافات دارند، فاصله بگیرید. چرا که متأسفانه در جامعه ما کم نیستند افرادی که چون خودشان نتوانستند از استعدادشان بهره مند شوند، به شما هم توصیه می‌کنند که زیاد پیگیر این مسئله نباشید. ارتباطات رو و کانکشن اون رو با محیط خانواده و چه با محیط دوستانش و محیط اجتماعی بیشتر برقرار می کند. جامعه ای که تمام افراد کارهای مورد علاقه خود را انجام داده و براساس سلیقه خود به انجام کارها اقدام می کنند باعث افزایش سلامت روانی جامعه می شود. هیچ مقایسه ای نباید بین کودکان با هوش های برتر مختلف صورت بگیرد.

  درمجموع تست‌های شخصیت‌شناسی به‌تنهایی ابزاری دقیق و کارآمد برای انتخاب شغل نیستند و نمی‌توان تنها با تکیه بر تیپ‌های شخصیتی، شغلی مناسب انتخاب کرد. دیده‌اید از بچه‌ها می‌پرسند در آینده می‌خواهی چکاره شوی؟ همه‌شان هم بدون استثنا جوابی در آستین دارند و محض رضای خدا از دکتری و مهندسی هم پایین‌تر چیزی نمی‌خواهند. تست اوکانر می‌توانیم بگوییم همه از بچگی می‌دانند که قرار است روزی کاره‌ای شوند و شغلی داشته باشند. خیلی‌ها هم آگاهی و اطلاعات‌شان برای شغل آینده تا سال‌ها در حد همان تصمیم کودکی باقی می‌ماند. همه ما قراراست روزی شغلی داشته باشیم و در طول دوران تحصیل و بعد از آن باید تا جایی که می‌توانیم خودمان را برای این تصمیم بزرگ آماده کنیم.

  پس انتخاب شغل پردرآمد اگه با درنظر گرفتن داشته هات باشه اصلا هم بد نیست ولی در غیر این صورت به هیچ وجه توصیه نمیشه. ترس از انتخاب شغل اشتباه خیلی بیشتر از ریسک های شغلی به افراد و آینده افراد آسیب میزنه. این آسیب شاید مخفی باشه ولی هست و ندیدنش پاک کردن صورت مسئله است.

  نظریه هوارد گاردنر در استعدایابی امکان بررسی دقیق تر و استعدادیابی غنی تری رو میدهد. قطعا از آنجایی که استعداد ذاتی هست در هر سنی استعداد مربوطه در ما وجود دارد، استعداد برتر ما مشخص است پس 3 سالگی و 12 سالگی و 20 سالگی ندارد در هر مقطع زندگی استعدادهای ما پایدار هستند. پس خوشا بحال کسی که توی این فضا قرار بگیرد و به 12 سالگی یا به 20 سالگی نرسده مشخص بشه که این عزیزم تو چه فضایی می تواند بهترین عملکرد رو داشته باشد. وقتی مسائل مختلف به کودکان آموزش داده می شود، پیدا کردن هوش ابتدایی او در فرآیند استعدادیابی سخت می شود.

  این آلبوم به دومین آلبوم شماره یک Abreu تبدیل شد و با فروش بیش از 50 هزار نسخه از پلاتین معتبر برخوردار شد. این آلبوم با بالاترین فروش در سال 2008 در فنلاند بود و باعث ایجاد دو تک آهنگ دیگر با “Something About U” و “Come Undone” شد ، اگرچه آهنگ ها فقط برای اهداف تبلیغاتی استفاده می شدند. در اوایل سال 2009 ، Abreu حمایت کرد اکنون با یک تور کراس کانتری ، که مانند اولین تور او ، در مکانهای فروخته شده بازی کرد.

  بدیهی است که برای ما مهم باشد این بخش بزرگ از زندگی‌مان چگونه می‌گذرد. یعنی باید به صورت منظم در حال بررسی و آنالیز شغل‌مان باشیم و برای هر مرحله از شرایط شغل طرح و برنامه‌ای داشته باشیم که برای این منظور چگونگی این طراحی از مقاله طراحی بیزینس پلن استفاده کنید. زمانی که مهارت خود را پیدا کردیم با تمام توان، قبل از آن که به دنبال کسب درآمدهای زیاد باشیم به فکر تبدیل شدن به یک فرد فوق متخصص در آن شغل باشیم. واقعیت امر این است که مقصد و هدف‌مان را از کارکردن می‌دانیم، پس با توجه به مهارت‌ها یا دانشی که داریم بهترین شیوه و راه را انتخاب می‌کنیم که به مقصد برسیم. اما منظور و هدف ما در این مقاله از شغل، داشتن شغل بر مبنای توان‌مندی‌ها ومهارت‌ها و دانشی است که می‌توانیم آن‌ها را کسب کنیم یا ارتقا بدهیم.